Da sam oblak.........

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Da sam oblak.........

Post by tamarica on Tue Apr 18, 2017 1:02 pm

rds rds
tamarica
Admin

View user profile http://dlan.africamotion.net

Back to top Go down

Re: Da sam oblak.........

Post by Alisa2 on Tue Apr 18, 2017 1:46 pm

Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Tue Apr 18, 2017 3:36 pm

Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by tamarica on Wed Apr 19, 2017 9:34 am

Juxuuuuuuuuu evo me da se javim...................pocela sam da gledam BBO............
Prenecu svoj tekst,sa kpa teme,da ne pisem ponovo...........Odgledala tejk prvu..........teska,teska,cok teska serija i likovi.............

................i moram reci,da kapirm i reci i ideju vezane za Mustija jer sam pocela da gledam.................dada dadadada..pocelaaaaaaa......................odgledala sam prvu.....oooofffffffffffff.............teskoooooooooooooo..............Ali Engin,sve mu hebem,majke mi ljudi u par navrata sam lezala i dok sam gledala,sam sama sa sobom ,komentarisala-hebem ti mater da li je moguce d asi ovoliko dobar(glumac)......tek sam odgledala 1 i pocetak 2..........i vidim da ce ovo biti jako tesko i kompleksno..............ovo su likovi,sto kaze Pradica od zena do muskaraca ,vrlo upecatljivi i svaki nosi svoju neku poruku i teret.............eeeee sad za koji se vezemo-videcu.................
JEdna stvar mi nije jasna...................NArin se prikazuje kao zrtva(sto i je ste) itd. znaci sirota udata za bogatog ,razmazenog bolesnika...............po kojoj teoriji je bilo moguce,d a mu ona ne da godinu dana?!!?!?!?!?!?...................MIslim ,pa to je tamo bilo normalno i sad je.ugovoren brak,ima da legnes prvunoc i rasiris noge....................znaci po kojem osnovu,on nije trazio svoja bracna prva od jedne neuke,bidne devojke.............????............
BAbo zbljuv....Aylin,znaci sta reci,seoska mlada -sirotog mozga ali jasnog cilja.........anne,povrsna u svojoj ljubavi i pravdi............nemocna,onako prosecna(prikazana barem) u odnosu na tatu,gradonacelnika...............purana,bez emocija..............
Jasar,mica jedna,soko ponosni..........i scena kako ga Mustafa ljubi i oblaci mi je naterala suze na oci.............
Ove zenturace iz grada mi uzasno skacu po zivcima...........
Doktor,ne znam ali vidim da ce otici u kuki.............korektan i predan poslu koji radi..............

Tesko je iz prve epke,koja je mnogo kraca nego ove iz sadasnjih serija.posloziti sve kako treba................ali ovo je moj dozivljaj prve..............
Mustafa,potpuno pogubl[size=16]tamarica
[/size]
tamarica
Admin

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Post by tamarica on Wed Apr 19, 2017 2:08 pm

Ako ste mislile da ce proci bez mojih gifova mg
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Wed Apr 19, 2017 2:42 pm

Dobar dan drage moje cv

U neverovatnoj galeriji likova u BBO izdvojila bih Narinine roditelje. Dok je Aslan gradio svoje carstvo, šta je radio njegov brat, tj. Narinin otac? Krio se u senci velikog brata ne distancirajući se od kriminala i ne radeći ništa da osigura sebi i svojoj porodici dom, kakav god, zaštitu i sigurnost, slabić par excellence, ne osobito bistar... Majku upoznajemo kad je već povređena i bolesna, o njoj nemam šta puno reći, osim da mi je neobično zanimljivo da hladno i bez blama prima pomoć od potpuno nepoznatih ljudi  (doktor i gospođa Indži), živi u njihovoj kući, a neophodnu negu joj pruža Fatma, ne kćerka! Ni kod jednog od njih dvoje nisam primetila pobunu, ni u tragovima, niti neku akciju. Komšinica Safija, udovica, sama zarađuje za sebe i snalazi se na hiljadu načina da preživi, a kod njih dvoje je prisutno samo mirenje i suze...
Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by tamarica on Wed Apr 19, 2017 2:52 pm

Alisa..vidim da si se bas zakacila.................do koje epke si stigla????......JA 3 pocela...................jos je rano za mene ali slazem se za oca.........vrlo slaba licnost........kao pion u sahu,kako ga posade,tako se smesti.............
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Wed Apr 19, 2017 3:35 pm

Tamić canim, gledam 19.epizodu, zakačila sam se sa istim žarom kao za KPA! Drugačiji svet, sve tegobno do boga - ali strastvena priča...

Svim devojkama koje gledaju Oblak preporučujem da koriste kontracepciju kao i ona pevaljka - Mustafa jednom kresnuo ženu, mrtav pijan i u potpunom neznanju i ona ostala u drugom stanju, jednom kresnuo Narin na onom poljančetu i ona zaglavila! Ili možda želite dete s njim? ob  Ja bih mogla jednu devojčicu, lepu i harizmatičnu na tatu, fn sina već imam
Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by tamarica on Wed Apr 19, 2017 3:50 pm

aajahahhaahahhahahaah Alisa......................pa leppo je rekla Kivi,zatrudnesmo na daljinu.................nista ne bih imala protiv.jedne male Masal sa Bambijevim okicama rds rds
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Wed Apr 19, 2017 4:08 pm

Tango = strast = Mustafa
L'amour C'est Pour Rien = ljubav ničim izazvana = Mustafa

Masal - oh, kakvo lepo ime ili ga je samo Tuba lepo i nežno izgovorila.... rds Kao Voja Mirić u filmu "Derviš i smrt" - on je tako izgovarao ime Harun da sam ja svojevremeno želela sina sa tim imenom...
Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Thu Apr 20, 2017 5:55 pm

Doktor-hirurg-pedijatar-ginekolog-deminer-humanista i šta još sve čovek nije mi užasno ide na živce, njegova ljubav je konstanta, ali mlaka, gotovo neuverljiva ili su svi blede senke pored Ludog Mustafe koji varniči šta god da radi. A tek o njegovim kompanjonima ne znam šta bih rekla osim da su mi neopisivo iritantni...
Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by Sadica on Thu Apr 20, 2017 7:52 pm

Sadica

View user profile

Back to top Go down

Post by Sadica on Thu Apr 20, 2017 7:53 pm

Sadica

View user profile

Back to top Go down

Post by Sadica on Thu Apr 20, 2017 7:55 pm

Sadica

View user profile

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Fri Apr 21, 2017 2:57 am

psi

Nisam mogla da se odlepim dok nisam odgledala seriju do kraja...prosto me progutala...vodila sam celo vreme bitku sa samom sobom, svojim srcem, raciom, životnima stavovima i uverenjima...i moram priznati da sam bila na Mustafinoj strani celo vreme, ne samo zato što ga je Engin obojio maestralno...Ali o tome ću pisati tokom dana...Sad bih mogla u horizontalu... i da sanjam mučenika i jedinog poraženog - Mustafu...

Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by tamarica on Fri Apr 21, 2017 9:02 am

Auuuuuuuuuuuuuuu Alisa canim,ti bas picis kao express voz............jojj....................JA sam na 7 uzivam.enormno.................sta kazes za scenu njega i oca ,na onom krsu,kad ovi odvedu NArin za Istanbul.kad on prvo odjase sa konjem na minsko polje....................znaci na tu scenu sam se raspala................kad on kaze-ja nisam lud........
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Fri Apr 21, 2017 12:34 pm

Tamić canım, uživala sam enormno i ja... i ima mnogo scena za raspasti se...mine u poljima...mine u glavama...i nikad ne znaš kad će neka da se aktivira... Nesanica je moj problem i kad me nešto uznemiri onda sna nemam uopšte, a ova serija je takva da prodrma svakog od temena pa do malog nožnog prsta... Utapala sam se  u svoj nežnosti ovog sveta koja se skupljala u Mustafinim očima kad je Narin pored njega...I kad izgovara njeno ime...I u boli kada moli svoju kćerku da ga spase...cr
Ima li dogovorenog zajedničkog termina gledanja? Ili svaka vaška obaška? Ja sam za reprizu ...

Last edited by Alisa2 on Fri Apr 21, 2017 1:15 pm; edited 1 time in total
Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by tamarica on Fri Apr 21, 2017 1:13 pm

Alisa ja zavrsavam 7-u................i sto kazes bas sam  rastrzana.milion emocija,reakcija,misljenja......uffffff..................NAravno da shvatam da je verlika greska(ali nije moja,vec sudbina) bila sto sam opus Enginov pocela sa Omerom a ne Mustafom................jer sad ne znam,sama sa sobom pricam,raspravljam,ljutim se,grdim..da li navijam za njega,zato sto je Engin i zato sto sam toliko slaba na njega ili hbg zato sto treba tako..................ali pitam se da li bih navijala vise i jace za hebenog supemrna Doktora,koji jos samo ne radi kao desna ruka Marije Tereze i njunjavu NArin.koja mene sikreno receno zivcira...........sa onim njunjavim glasom ali koja se sto bas onako pali na doktora i sve oko njega,posle 4 sekunde,nema granica,prepreka,bojazni i ovo ,ono...ali ona onog ludaka (daleko od toga da nije) se kao puz uvuce u svoju ljkusturu...............ne znam da li sam normalna,da navijam protiv dobrih likova a navijama za ovog ludaka.....................da l je to realno.........................ufffffff i to me muci i ostace zal,sto ovo nisam pogledaa prvo ,pa sve ostalo.............
Ali Engn i njegova gluma.....ne znam sta da kazem...........jednostavno sa m na kolenima...........nije ni cudo ,sto svi poznavaoci njegovo rada,bez dvojbe kazu da je ovo njegova najjaca uloga................jer raspon emocija,koje on iznosi...........da ne kazemo fizickih reakcija.je potpuno suludo.............Sad shvatam da posle ovoga,sve ostalo je za njega bilo decije pozoriste,gde je glumio sa 13%
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by tamarica on Fri Apr 21, 2017 1:23 pm

Da ne zaboravim predivnu muziku,koja kao Picasso ocrtava krajolike samu pricu i likove..............
tamarica
Admin

Back to top Go down

Post by Alisa2 on Fri Apr 21, 2017 5:56 pm

Narin ima moje saosećanje, ali ne i simpatije... Beskrvna... Zla jedino prema Mustafi iako su svi, pa i njeni roditelji, prećutno prihvatili stanje stvari... Nije joj mnogo gore nego ostalim ženama, ali nekako svi imaju sluha samo za njenu patnju...

Mustafa - okovan tradicijom i običajima, okovan onim što su ga naučili, nije ohol, nije zloban, samo je zaljubljen do neba i za tu ljubav je spreman u svakom momentu dati i svoj život... Ne krivim ga, ne osuđujem ga...

Alisa2

View user profile

Back to top Go down

Post by Tifany on Wed Apr 26, 2017 12:23 am

Pozdrav. mh
Sada sam primjetila da postoji tema za ovu seriju koju sam pogledala još prije par godina kada se prikazivala na tv-u a poslije sam je i reprizirala jednom.
Po meni jedna od najboljih turskih serija.
Obično je Engin svima poznat bio kao Kerim ili Omer pa su  naknadno gledali BBO ali ja sam ga kao glumca upoznala bas u ulozi Mustafe.
Odmah da kazem da me je glumacki tu odusevio i dalje smatram da mu je to najzahtjevnija uloga ali lik Mustafe nikada nije pridobio moje simpatije.
Nakon odgledane prve epizode ostala sam u šoku kada sam vidjela da drži Narin vezanu lancima pa na kraju ju je i upucao a između toga maltretirao i tjerao da po minskom polju vodi djecu u školu. ms
Ja dosta puta u serijama zagotivim neke mračne i malo pomaknute likove ali to se nije desilo sa Mustafom iz razloga što nasilje nad ženama je nešto za šta nikada nikome nisam našla opravdanje.
Tu se ja i on nismo mogli naci na istim talasnim duzinama i nije pomogla ni maestralna Enginova gluma.
Mustafa je prije svega bolestan ali nije imao moje sazaljenje jer pored bolesti bilo je tu i dosta bezobrazluka.A za to su su dosta krivi i njegovi roditelji i sredina .
Pocela sam ga malo žaliti tek kada su ga smjestili na psihijatriju i kada je sve zaboravio osim Narin i tada sam shvatila da je on zarobljenik svoje opsesije i bio mi je podnosljiv do kraja serije.
Imao je on i svojih komičnih trenutaka i tada mi je na momente bio drag.
Sve u svemu jako kompleksan lik.
Ali razlog mog gledanja serije je najvise bila Narin.
Kasnije sam na forumu hr čitala uglavnom utiske kako ih je Narin nervirala a takodje su imali zamjerku na glumicu Melisu Sozen.
Kod mene je bilo sve suprotno i ja sam za lik Narin osjetila saosjećanje i znala me je i rasplakati sa onim svojim tužnim očima poput srne .
Dopala mi se njena gluma jer mislim da je odglumila taj lik bas onako kako je i zamisljen.Inace prednost dajem minimalistickoj glumi u odnosu na preglumljavanje tako da mi je Melisa i danas jako draga kao glumica.
Ona nije neka ljepotica ali meni je sasvim prosječnog izgleda sa divnim očima.
Mislim da je privukla pažnju 3 muşkarca u ovoj seriji sa tim što je ipak bila drugačija od drugih djevojaka.Onako mršava i krhka u sebi je sigurno nosila nešto što ih je privlačilo.
Ovo je za mene bila priča o jednoj Narin koju su sa 15 godina (moze se reci da je u tim godinama jos dijete ako gledamo psihicku zrelost) udali za stricevog sina koji ju je najstrasnije maltretirao .
Otuda dolazi taj njen izraz lica i pogled koji je dosta puta bio beživotan.Ona je jednostavno bila ubijena u pojam.
Narin se mirila sa smrću svaki dan kad je išla preko minskog polja i kada čovjek u svojoj glavi odustane i nema volje da se bori ne može ni izgledati drugačije nego otupljeno.
Doktor postaje njen zaštitnik i osoba koja joj pokazuje da postoji negdje i puno ljepsi zivot i ona polako postaje sve jača.Počinje i da se suprostavlja Mustafi govoreći mu istinu i mislim da je ona i zaslužna da se Mustafa na kraju ipak primiri.
Mislim da nije bila zlobna prema njemu jer sjecam se one scene kada mu je dosla u bolnicu i opet ga na taj nacin spasila jer ona je njemu u tom momentu bila potrebnija od vazduha koji diše.
Mogla ga je izignorisati s obzirom šta joj je sve uradio ali ipak nije .
Da se vratim jos na njenu pricu sa doktorom Serdarom koji je za mene bio poput andjela u ovoj seriji.
Kada su joj se javila osjecanja za njega mislim da je mislila da nema nikakve šanse pored jednog takvog čovjeka.Ali imala je jer i on je isto osjetio(a za ljubav se nikada i ne treba tražiti razlog jer ona se samo desi).
Ucitelj im je stao na put tada i onda je ta ista Narin u braku trpila maltretiranje samo ovaj put od drugog muskarca.
Srce mi se steglo kada se pokusala objesiti jer vise nije vidjela izlaz iz tolike patnje.
Na samom kraju je osjetila sta znaci ljubav i sreca zahvaljujuci Serdaru ali zivot ju je opet ošamario i oduzeo joj i njega.
Plakala sam na scenu kada je doktor poginuo a njene suze su me dotukle.
Sve je to ipak ojacalo Narin koja je sa svojih mozda 20 godina dozivjela nesto sto mnogi ne dozive nikada.
Na kraju je ipak ostala sama ali drago mi je sto je makar malo osjetila kako izgleda normalan odnos izmedju muskarca i zene.
Mustafa se smirio u Asye (sa tom glumicom je Engin imao odlicnu hemiju) i serija je ostala u grupi onih koji su me emotivno bas dotakle.
Zanimljivo je procitati razlicite stavove a ovo je nacin na koji sam ja dozivjela cijelu ovu pricu.
Tifany

View user profile

Back to top Go down

Post by Tifany on Wed Apr 26, 2017 12:41 am

U seriji mi je bila prosjecnog izgleda(jer malo su je uružnili sa odjećom i frizurom) a inače mi je lijepa na neki svoj poseban način.Zrači mi sa prefinjenošću.

Tifany

View user profile

Back to top Go down

Post by Tifany on Wed Apr 26, 2017 12:43 am

Divne oči ima.
Tifany

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content